Aktualności

Otwarcie Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ

Szanowni Państwo! Pragniemy poinformować, że dzięki wdrożeniu zaostrzonych procedur sanitarnych, mających zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa na terenie Powiatu Nowosądeckiego i miasta Nowy Sącz, w dniu 15 września otwieramy Galerię Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ.

Femina 2019 - Przypomnienie wystawy

Wystawa FEMINA, prezentuje niezależne postawy artystyczne kobiet, dalekie od polityki, mody i rynku sztuki.  Ich pierwszym powodem tworzenia jest imperatyw wewnętrzny indywidualnej wypowiedzi. Artystki biorące udział w wystawie deklarują swoja twórczością wolność od zewnętrznych nacisków kuratorskich i instytucjonalnych.Tekstem Andrzeja Biernackiego, członka Rady Programowej Galerii BWA SOKÓŁ, filmem z debaty, która miała miejsce w dniu otwarcia wystawy oraz niepublikowanymi dotychczas zdjęciami przypominamy ekspozycję Femina, która była prezentowana w Galerii BWA SOKÓŁ w 2019 roku.

Cultus Terrae 2017 - Przypomnienie wystawy

Cultus Terrae – Uprawa ziemi. Jest to metafora procesu twórczego, a jednocześnie kształtowania charakteru człowieka, który wymaga wiedzy, świadomości, cierpliwości i pokory.  Prezentowane prace odzwierciedlają te wartości, a wybranych  twórców  charakteryzuje dojrzała postawa artystyczna, dająca im prawo do podejmowania ważnych kwestii życiowych.Tekstem Andrzeja Biernackiego, członka Rady Programowej Galerii BWA SOKÓŁ, filmem dokumentalnym oraz niepublikowanymi dotychczas zdjęciami przypominamy ekspozycję Cultus Terrae, która była prezentowana w Galerii BWA SOKÓŁ w 2017 roku.

SuperSam 2017 - Przypomnienie wystawy

Wystawa SuperSam prezentuje postawy ludzkie w różnych aspektach. Z jednej strony samotność współczesnego człowieka pozbawionego autorytetu i tożsamości. Z drugiej, jego egoizm, wyrachowanie i brak empatii. A wreszcie, wszechobecny konsumpcjonizm spowodowany przez mechanizmy rynkowe.Wystawa wciąż nie straciła na swoim znaczeniu, pomimo że była prezentowana w Galerii BWA SOKÓŁ w 2017 roku. Tekstem Dariusza Jurusia, członka Rady Programowej Galerii BWA SOKÓŁ, filmem dokumentalnym oraz niepublikowanymi dotychczas zdjęciami przypominamy ekspozycję SuperSam.

7. Międzynarodowe Biennale Pasteli - Reportaż

Art House - Rezydencje Online /18.05.2020 - 31.05.2020/

Instytut Adama Mickiewicza zaprasza artystów do udziału w otwartym naborze do programu ART HOUSE – REZYDENCJE ONLINE: Oswajając nową normalność.

Krzysztof Kuliś - ogłoszenie

W związku z przygotowaniami do wystawy jubileuszowej artysty malarza Krzysztofa Kulisia, której otwarcie odbędzie się w dniu 20 lipca 2020 roku, prosimy o kontakt z Artystą pod numerem telefonu 604-95-44-05 osoby, które posiadają w swych zbiorach obrazy jego autorstwa w celu ich dokumentacji i ewentualnego wypożyczenia na wystawę.

Międzynarodowe Biennale Pasteli

Konkurs organizowany dla profesjonalnych artystów z kraju i zagranicy. Celem konkursu jest ukazanie współczesnych możliwości kreacji artystycznej w tej technice malarskiej oraz skonfrontowanie twórczości artystów z różnych krajów i kręgów kulturowych.