Wydawnictwa

Katalogi towarzyszące wystawom organizowanym przez Galerię Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ.
O bieżące wydawnictwa w formie papierowej pytaj w kasie BWA SOKÓŁ.
Sortuj według:

„To, co się zdarzyło, zdarza się dalej” Maciej Linttner

Katalog towarzyszący wystawie: „To, co się zdarzyło, zdarza się dalej” Maciej Linttner prezentowanej w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ od 10 lutego do 10 kwietnia 2022 roku.

Jan Kucz (1936-2021) - rzeźba

Katalog towarzyszący wystawie: „Jan Kucz (1936–2021) - rzeźba” prezentowanej w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ od 25 listopada 2022 do 29 stycznia 2023 roku.

„Wędrowały i lasy, górami i niebem” Wojciech Węgrzyński

Katalog towarzyszący wystawie: „Wędrowały i lasy, górami i niebem” Wojciech Węgrzyński prezentowanej w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ od 16 września 2022 do 13 listopada 2022 roku.

Ludwika Ogorzelec: Efekt napięć z cyklu „Krystalizacja przestrzeni”

Katalog towarzyszący akcji artystycznej Ludwiki Ogorzelec: Efekt napięć z cyklu „Krystalizacja przestrzeni” prezentowanej przed budynkiem Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ od lipca do listopada 2022 roku.

Maciej Bernhardt - malarstwo/rysunek

Katalog towarzyszący wystawie: „Maciej Bernhardt - malarstwo/rysunek” prezentowanej w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ od 29 kwietnia do 26 czerwca 2022 roku.

Andrzej Fydrych - Powłoka

Katalog towarzyszący wystawie: „Andrzej Fydrych - Powłoka” prezentowanej w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ od 25 lutego 2022 do 18 kwietnia 2022 roku.
Na tle czerwonej tapety z wizerunkami fioletowych, krowich głów stoi mężczyzna, jest to postać amerykańskiego artysty Andy’ego Warhola. Mężczyzna stoi prawie na baczność, jego dłonie krzyżują się poniżej pasa. Beznamiętnie wpatruje się w kierunku fotografa wykonującego jego portret. Ubrany jest w czarnego koloru kurtkę oraz spodnie. Kurtka jest rozpięta i widać zielony podkoszulek. Na środku zdjęcia widnieje napis imitujący odręczny podpis Andy’ego Warhola.

Andy Warhol ...od początku i z powrotem

Katalog towarzyszący wystawie: "Andy Warhol ...od początku i z powrotem" zorganizowanej w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ.
Czarne tło. Na środku praca wykonana z białego, ręcznie czerpanego papieru. Papier nie jest gładki, ale z fakturą. W kilku miejscach jest poszarpany, są wykonane otwory. Praca poprzecinana jest kilkoma czarnymi i białymi liniami. Przez środek pracy przebiega czerwona, przerywana linia.

Ewa Rosiek-Buszko DAY by DAY

Katalog towarzyszący wystawie: Ewa Rosiek-Buszko "DAY by DAY" zorganizowanej w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ.
Okładka katalogu. Jest bardzo charakterystyczna dzięki użyciu bardzo czerwonego tła. Po prawej stronie znajduje się reprodukcja jednego z obrazów malarza wraz z jego wizerunkiem. Po lewej stronie znajduje się tekst: Andrzej Biernacki, "O obrotach ciał" malarstwo, 14 maja - 13 czerwca 2021. Reprodukcja przedstawia człowieka w bardzo dynamicznej pozie. Sprawia wrażenie jakby spadał z dużej wysokości rękami w dół, lekko się przekręca, ma rozwarte usta. Człowiek jest nagi. Na tle czerwonego tła bardzo wyróżnia się kolor jego bladej, wręcz białej skóry. Dla podkreślenia konturów ludzkiego ciała artysta użył również koloru czarnego i czerwonego, który zmieszany z bielą na niektórych częściach ciała, zmienia się w róż.

O obrotach ciał - malarstwo

Katalog towarzyszący wystawie: Andrzej Biernacki "O obrotach ciał - malarstwo" zorganizowanej w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ.

Pomiędzy...

Katalog towarzyszący wystawie "Krzysztof Kuliś - Pomiędzy..." zorganizowanej w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ

Tchnienie czasu

Katalog towarzyszący wystawie online "Jan Wagner - Tchnienie czasu" zorganizowanej w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ

4A

Katalog towarzyszący wystawie "4A" zorganizowanej on-line w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ.