WARSZTATY Z TECHNOLOGII 3D DLA DZIECI | I Turnus

Wydarzenie w cyklu: LATO ART

15 - 19 lipca 2024

Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ

Edukacja
Sztuka
Warsztat
„Projektant i artysta - rzeźba, architektura, modelowanie” to temat przewodni, który pozwoli odkryć artystyczną duszę i oddać się światu pełnemu architektonicznych wrażeń.
Modelowanie 3D zorientujemy wokół monumentalnych budowli i pozwolimy uczestnikom zrealizować przestrzenne prace długopisami 3D uwalniające ich kreatywność i pokłady wyobraźni. Dodatkowo zapoznamy ich z innym fascynującymi technologiami takimi jak: skanowanie 3D oraz drukowanie czekoladą.
Projektowanie i druk w technologii 3D

Dzieci poznają cały proces powstania przedmiotu w technologii 3D oraz zaprojektują własny przedmiot, który zostanie dla nich wydrukowany na drukarce 3D.

Przez cały czas trwania warsztatów na żywo będzie odbywało się drukowanie na jednej z naszych drukarek 3D. Dzieciom zostanie omówiony cały proces powstania przedmiotu na drukarce 3D od ich pomysłu po finalny przedmiot. Używane materiały do druku 3D podczas zajęć, są bezpiecznie i biodegradowalne.

Dodatkowo przedstawimy kilka światowych zastosowań drukowania i skanowania 3D. Warsztaty z drukowania 3D to świetna okazja do poznania z bliska nowoczesnej technologii jaką jest drukowanie 3D. Zajęcia gwarantują praktyczną naukę, poczucie dumy z samodzielnie zaprojektowanego i wydrukowanego przedmiotu.

Na naszych zajęciach skupiamy się na rozwijaniu wyobraźni przestrzennej, koncentracji uwagi, myślenia abstrakcyjnego i nabieraniu umiejętności konstrukcyjnych. Wdrażamy do dokładności, staranności i precyzji, zwracamy uwagę na prawidłowe odtwarzanie kształtów oraz doskonalimy koordynację wzrokowo- ruchową u dzieci. Na zajęciach dzieci mają do czynienia z wieloma zagadnieniami z nauk ścisłych, w szczególności z geometrii, przez co pokazujemy praktyczne zastosowanie wiedzy nabytej w szkole na lekcjach matematyki czy geografii.

Gdzie? Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ, parter

Kiedy? I turnus: 15-19.07.2024, II turnus 5-9.08.2024

O której godzinie? 10.00 - 12.00

Kto prowadzi warsztaty? Edu3Dkacja

Czy na warsztaty trzeba się zapisać? tak, zapisy pod numerem telefonu: +48 662 716 510 lub mailowo: edu3dkacja.nowysacz@gmail.com, nowysacz.edu3dkacja.com,