Pokaż od
Malarka przy pracy nad obrazem. Pracę wykonuje na świeżym powietrzu, stoi przy sztaludze. Na zdjęciu ujęte są tylko ręce artystki. W lewej trzyma trzy pędzle, w prawej szpachelkę, która służy jej do mieszania farb wyciśniętych na paletę malarską.
Edukacja
Sztuka
Warsztat

Plener malarski dla młodzieży

21 - 23 lipca 2021

Galeria BWA SOKÓŁ

cykl: LATO ART
Zbliżenie na element poprzedniego zdjęcia. Na pierwszym planie znajduje się prostokątny element z narysowanym czarnym tuszem motywem kwiatu - lilii. Zbliżenie uzmysławia nam jak delikatny i cienki jest papier, z którego wykonano konstrukcję. Przypomina tkaninę, jedwab.
Sztuka
Prelekcja

Paper Gami - historia japońskiej sztuki czerpania papieru

22 lipca 2021, godz. 17:00 - 19:00

Galeria BWA SOKÓŁ

Fragment prostokątnego obiektu. Jest to pas ręcznie czerpanego i farbowanego papieru. Papier został zafarbowany na żółto, boki zafarbowano na fioletowo. Papier ozdobiono wzorem okręgów. Dolny brzeg obiektu jest nierówno obcięty, doczepione są do niego na sznurkach cztery kule.
Sztuka
Warsztat

Paper Gami - pokaz tworzenia biżuterii z papieru

23 lipca 2021, godz. 12:00 - 16:00

Galeria BWA SOKÓŁ

Krajobraz. Zielona łąka z wielokolorowymi kwiatami. Z przedstawionych kwiatów najbardziej wyróżniają się czerwone róże, rozmiarem sięgają nieba.
Sztuka
Wernisaż

Wernisaż wystawy - 15 lat sercem malowane

6 sierpnia 2021, godz. 16:00

Galeria Sztuki SOKÓŁ

Męska dłoń ujęta od nadgarstka. W dłoni mężczyzna trzyma pionowo ustawiony telefon. Kadr wyświetlany na ekranie telefonu sugeruje, że mężczyzna jest w trakcie wykonywania zdjęcia. Kadr przedstawia miejską ulicę, przy której stoją domy, w oddali stoi wysoki budynek. Wszystko poza dłonią oraz kadrem w telefonie jest rozmazane.
Edukacja
Sztuka
Warsztat

Plener fotograficzny dla seniorów

10 - 13 sierpnia 2021

Galeria BWA SOKÓŁ

cykl: LATO ART
Obraz utrzymany w niebieskiej kolorystyce. Głównym motywem jest geometryczny kształt przypominający budynek, pomnik. Jego kontury są niewyraźne, jakby otaczała go gęsta mgła.
Sztuka
Wernisaż

Wernisaż malarstwa Jana Wagnera - Tchnienie czasu

13 sierpnia 2021, godz. 18:00 - 22:00

Galeria BWA SOKÓŁ

Męska dłoń ujęta od nadgarstka. W dłoni mężczyzna trzyma okrągły obiektyw aparatu fotograficznego. Kadr wyświetlany w obiektywie jest bardzo ostry, wyraźny i przedstawia otaczający mężczyznę krajobraz: jezioro wśród niewysokich gór na tle błękitnego nieba. Wszystko poza dłonią oraz kadrem w obiektywie jest rozmazane.
Edukacja
Sztuka
Warsztat

Plener fotograficzny dla młodzieży

17 - 19 sierpnia 2021

Galeria BWA SOKÓŁ

cykl: LATO ART
Na białej kartce papieru leżą dwie kredki: czarna i biała. Ktoś czarną kredką wykonał kilka mechanicznych linii, kresek. Ślad był wykonany dosyć mocno, bo kredki pozostawiły kilka opiłków.
Edukacja
Sztuka
Warsztat

Martwa Natura - wakacyjna szkoła rysunku

23 - 27 sierpnia 2021

Galeria BWA SOKÓŁ

cykl: LATO ART
Różowy flaming na żółtym tle. Obraz jest wesoły, malarski z elementami dekoracyjnych gałązek z liśćmi.
Sztuka
Konkurs

XI Ogólnopolski Rodzinny Konkurs Plastyczny CZAS NA BAJKĘ

1 września 2021

online

Grafika promująca wystawę: Spotkanie 5 – lat po dyplomie. Na białym tle namalowano cienkie, niebieskie linie. Linie biegną w niewielkich odstępach od siebie, w różnych kierunkach: po prawej stornie poziomo, na środku wygięte w lekki łuk i ukośnie po lewej stronie i dolnej części grafiki. Miejsce, w którym linie zmieniają kierunek zaznaczone jest grubą czarną linią, po środku której namalowano cienką niebieską linię. Po prawej stronie grafiki umieszczono drukowaną literę D, która jest lekko przechylona w lewo oraz nachodzącą na nią cyfrę 5, oba elementy nawiązują do tytułu wystawy i mają wypełnienie podobne do tła, ale wyróżniają się innym ułożeniem niebieskich linii.
Sztuka
Wernisaż

Wernisaż wystawy - Spotkanie - 5 lat po dyplomie

1 października 2021, godz. 18:00 - 21:00

Galeria Sztuki SOKÓŁ

Kadr wykonany z góry, przedstawia otwarte puszki z różnokolorowymi farbami.
Edukacja
Sztuka
Warsztat

Malarstwo dla dorosłych

4 października 2021, godz. 09:00 - 11:00

Galeria BWA SOKÓŁ

Poziomy obraz. Artysta użył ciemnych, burych kolorów. Obraz przedstawia kwiaty - hortensje. Kwiaty uchwycone są w bardzo dużym zbliżeniu i umieszczone są tak, że część wychodzi poza kadr obrazu.
Sztuka
Wernisaż

4A - wernisaż wystawy sztuki rumuńskiej

8 października 2021, godz. 18:00 - 21:00

Galeria BWA SOKÓŁ