Pokaż od
Plansza reklamująca konkurs plastyczny Mały scenograf. Na niebieskim tle umieszczono elementy kojarzące się z teatrem oraz przybory malarskie. Jest czerwona kotara, pędzle oraz paleta malarska, kredka, pióro i nożyczki do wycinania.
Edukacja
Sztuka
Konkurs

Rozstrzygnięcie konkursu - Mały scenograf

17 maja 2021

Galeria BWA SOKÓŁ

Dziecięce dłonie zatopione w niebieskiej i zielonej farbie. Dziecko wykonuje nieokreślony wzór na papierze. Papier jest już mokry od farby, zaczyna lekko falować.
Edukacja
Sztuka
Warsztat

Warsztaty Stanisława Szarka

8 - 29 czerwca 2021

Galeria BWA SOKÓŁ

Fragment ekspozycji. Na pierwszym planie po lewej stronie plakat powieszony na białej ścianie. Plakat przedstawia graficznie przedstawioną twarz kobiety z wydatnymi, czerwonymi ustami. Na drugim planie na czerwonej ścianie wiszą rozmieszczone w dwóch poziomych rzędach plakaty. Plakaty są kolorowe.
Sztuka
Wernisaż

Tomasz Bocheński "Title" - wernisaż wystawy

11 czerwca 2021, godz. 18:00 - 21:00

Galeria Sztuki SOKÓŁ

Fragment wystawy. Panuje ciemność. Podświetlone są tylko papierowe prace, które zwisają na linkach zawieszonych pod sufitem. Na pierwszym planie, najlepiej wyeksponowane są cztery, dużych rozmiarów wachlarze.
Sztuka
Wernisaż

Wernisaż wystawy Ewy Rosiek-Buszko - Day By Day

25 czerwca 2021, godz. 18:00 - 22:00

Galeria BWA SOKÓŁ

Rozłożone na prześcieradle przybory malarskie: różnej grubości pędzle, szpachelka, szczoteczka, wacik do uszu oraz niewielki wałek malarski. Przybory są poplamione farbami, wyglądają tak jakby ktoś już je używał.
Sztuka
Warsztat

Wakacyjne spotkania ze sztuką w Galerii BWA

5 lipca - 27 sierpnia 2021

Galeria BWA SOKÓŁ

Fragment biało-czarnego rysunku komiksowego. Rysunek łączy wiele dziecięcych elementów: rozradowany miś, statek kosmiczny z dwoma kosmitami w środku, słońce schowane za chmurką, elementy maszyn, bloki niewielkiego miasta. Układ tych elementów jest bardzo przypadkowy, są ułożone blisko siebie, bez wolnej przestrzeni. Rysunek wykonany jest czarnym długopisem na białym papierze.
Edukacja
Sztuka
Warsztat

Komiksowe lato - wakacyjna szkoła rysunku

5 - 9 lipca 2021

Galeria BWA SOKÓŁ

cykl: LATO ART
Czarno-białe zdjęcie. Drewniane łodzie postawione pionowo, kompozycyjnie tworzą układ przypominający góry. Drewno jest stare, spękane i dziurawe.
Sztuka
Wernisaż

Wernisaż wystawy - Excellence Fiap Polska 2

9 lipca 2021, godz. 18:00 - 21:00

Galeria Sztuki SOKÓŁ

Zdjęcie artysty pracującego nad nowym obrazem. Siedzi nad brzegiem rzeki znajdującej się w mieście. Artysta ma pomarańczową kurtkę i słomkowy kapelusz z dużym rondem. Usytuowany jest tyłem do osoby patrzącej na zdjęcie. Obok malarza stoi sztaluga z białym płótnem, z rozpoczętym szkicem malarskim. W tle znajdują się wysokie miejskie budynki oraz fragment zachmurzonego nieba.
Edukacja
Sztuka
Warsztat

Plener malarski dla dorosłych

12 - 14 lipca 2021

Galeria BWA SOKÓŁ

cykl: LATO ART
Fragment dachu: stalowy okrągły wentylator, trójkątne stalowe elementy, balkony przesłonięte siatką, betonowa ściana.
Edukacja
Sztuka
Warsztat

Plener architektoniczny dla młodzieży

15 - 19 lipca 2021

Galeria BWA SOKÓŁ

cykl: LATO ART
Malarka przy pracy nad obrazem. Pracę wykonuje na świeżym powietrzu, stoi przy sztaludze. Na zdjęciu ujęte są tylko ręce artystki. W lewej trzyma trzy pędzle, w prawej szpachelkę, która służy jej do mieszania farb wyciśniętych na paletę malarską.
Edukacja
Sztuka
Warsztat

Plener malarski dla młodzieży

21 - 23 lipca 2021

Galeria BWA SOKÓŁ

cykl: LATO ART
Zbliżenie na element poprzedniego zdjęcia. Na pierwszym planie znajduje się prostokątny element z narysowanym czarnym tuszem motywem kwiatu - lilii. Zbliżenie uzmysławia nam jak delikatny i cienki jest papier, z którego wykonano konstrukcję. Przypomina tkaninę, jedwab.
Sztuka
Prelekcja

Paper Gami - historia japońskiej sztuki czerpania papieru

22 lipca 2021, godz. 17:00 - 19:00

Galeria BWA SOKÓŁ

Fragment prostokątnego obiektu. Jest to pas ręcznie czerpanego i farbowanego papieru. Papier został zafarbowany na żółto, boki zafarbowano na fioletowo. Papier ozdobiono wzorem okręgów. Dolny brzeg obiektu jest nierówno obcięty, doczepione są do niego na sznurkach cztery kule.
Sztuka
Warsztat

Paper Gami - pokaz tworzenia biżuterii z papieru

23 lipca 2021, godz. 12:00 - 16:00

Galeria BWA SOKÓŁ