Edukacja

Galeria Sztuki Współczesnej BWA Sokół organizuje warsztaty, wykłady, tworząc ofertę edukacyjną dostosowaną dla szerokiego grona odbiorców. Kreowanie potrzeby kontaktu człowieka ze sztuką realizujemy poprzez spotkania na terenie naszej galerii dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych gości. Jesteśmy świadomi jak ważna jest integracja dwóch elementów w świecie sztuki - części praktycznej czyli poznania warsztatu artystycznego oraz teoretycznej, stwarzając naszym gościom możliwość pogłębienia wiedzy na temat historii sztuki i kultury.

Programy edukacyjne

Edukacja
Sztuka

Widzę/dotykam/czuję

Cykliczne spotkania dla osób z niepełnosprawnością.
Edukacja
Sztuka

Warsztaty Stanisława Szarka

Warsztaty rodzinne prowadzone przez sądeckiego artystę i pedagoga - Stanisława Szarka. Warsztaty skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku 4+, które chcą wspólnie i twórczo spędzić czas.
Edukacja
Sztuka

Rysunek architektoniczny dla młodzieży

Warsztaty dla młodzieży, których celem jest nabycie umiejętności obserwacji natury, wykształcenie indywidualnej wyobraźni przestrzennej, wyrażanej przez zręczność tworzenia kompozycji przestrzennych.
Edukacja
Sztuka

Warsztaty Art Kafe

Cykliczne spotkania miłośników sztuki, podczas których poddawane są dyskusji zagadnienia sztuki współczesnej. Warsztaty skierowane są do osób dorosłych i seniorów.
Edukacja
Sztuka

Warsztaty fotograficzne dla młodzieży

Zajęcia dla młodzieży prowadzone przez fotografa. Każdy uczestnik pozna podstawy fotografii oraz będzie miał okazję pracy z aparatem.
Edukacja
Sztuka

Warsztaty fotograficzne dla seniorów - fotografia smartfonem

Zajęcia dla seniorów dotyczące nauki robienia zdjęć za pomocą telefonu komórkowego - smartfonu...
Edukacja
Sztuka

Bliskie spotkania z... sztuką współczesną

Cykliczne spotkania miłośników sztuki z artystami z naszego regionu i nie tylko, mające na celu oswojenie odbiorców z trudną tematyką sztuki współczesnej.
Edukacja
Sztuka

Zajęcia z malarstwa dla dorosłych i seniorów

Zajęcia praktyczne z elementami wiedzy teoretycznej.
Sztuka

LATO ART

Cykl wakacyjnych warsztatów i plenerów artystycznych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Podczas zajęć uczestnicy nabywają wiedzę praktyczną i teoretyczną z zakresu sztuki współczesnej i klasycznej oraz technik malarskich i rysunkowych.