Aktualne wystawy

Ludwika Ogorzelec: Efekt napięć z cyklu „Krystalizacja przestrzeni”

1 lipca - 1 listopada 2022

Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ

Akcja artystyczna przeprowadzona przez artystę rzeźbiarza – Ludwikę Ogorzelec. W ramach akcji w przeciągu trzech tygodni przed budynkiem Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ przy użyciu jedwabiu industrialnego i metalowych wsporników powstała wielkoformatowa rzeźba. Rezultatem akcji artystycznej jest przedefiniowanie rzeczywistości zastanego otoczenia budynku Galerii, które Ludwika Ogorzelec nazywa „Krystalizacją przestrzeni” i które realizuje w różnych miejscach na świecie. Rzeźba pozostanie na placu Galerii do czasu dokonanej przez warunki atmosferyczne destrukcji.

MOSTY HISTORII – misteria w ogrodzie sztuki. Konfrontacje artystyczne

12 lipca - 4 września 2022

Galeria BWA SOKÓŁ

Zorganizowana we współpracy Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu oraz Galerii Labirynt Nr 2 w Krakowie interdyscyplinarna wystawa prac szesnastu polskich i trzynastu włoskich artystów.

Anna Luteracka „Kruchomiękkie... po prostu”

5 - 28 sierpnia 2022

Galeria Sztuki SOKÓŁ

„Nasze życie KRUCHOMIĘKKIE, ciągle w ruchu i nigdy nie wiadomo, kiedy wyskoczy z ogólnie przyjętych za poprawne torów" - to motto ceramicznych obiektów - Kruchomiękkich, autorstwa Anny Luterackiej, które do 28 sierpnia można zobaczyć w Galerii Sztuki SOKÓŁ.

NADZIEJA – rzeźba

12 sierpnia - 10 września 2022

Galeria BWA JATKI

Galeria Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu, Gmina Miasto Nowy Targ oraz autor Michał Batkiewicz zapraszają do obejrzenia wystawy pt.: NADZIEJA – rzeźba