Paper Gami - historia japońskiej sztuki czerpania papieru

22 lipca 2021, godz. 17:00 - 19:00

Galeria BWA SOKÓŁ

Sztuka
Prelekcja
Wykład o historia japońskiej sztuki czerpania papieru połączony z pokazem filmu z muzeum w Mino-Washi w Japonii. Wykład wygłosi artystka Ewa Rosiek-Buszko.
Zapraszamy na otwarty wykład na temat technik ręcznie czerpanego papieru. Autorka wykładu uczyła się tej niełatwej sztuki w Japonii w miasteczku Mino, które od lat słynie z produkcji papieru. Prace artystki można zobaczyć na wystawie DAY BY DAY w Galerii BWA SOKÓŁ do 1 sierpnia 2021 r. Wykład zakończy się autorskim oprowadzaniem po tejże wystawie.

Zapraszamy do uczestnictwa w tym spotkaniu.

Spotkanie w reżimie sanitarnym. Prosimy o potwierdzenie swego przybycia do dnia 21.07.2021, telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 7.00–15.00 pod nr tel.: 18 448 26 07, e-mailem na adres a.anzel@mcksokol.pl lub przez formularz kontaktowy umieszczony na bieżącej stronie.EWA ROSIEK-BUSZKO


Urodzona w Gliwicach. Mieszka i pracuje w Krakowie. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu ze specjalnością ceramika artystyczna. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz i Wydziale Grafiki – rysunek filmowy. W 1979 roku uzyskała dyplom. Nauczyciel dyplomowany. Tworzy autorskie papiery ręcznie czerpane, tkaninę i ceramikę unikatową. Maluje pastele i akwarele. 

Stypendia i ważniejsze nagrody:
2021 | Stypendium w ramach projektu „Kultura Odporna” Miasta Krakowa
2020 | Stypendium w ramach projektu „Kultura Odporna” Miasta Krakowa
2019 | Stypendium Twórcze Miasta Krakowa
2019 | Stypendium Instytutu Adama Mickiewicza
2007 | medal na II Międzynarodowym Festiwalu Tkaniny Artystycznej – Kraków
2003 | stypendium artystyczne „Artists In Residence’03 Mino Paper Art Village Project” w Japonii
1999 | III nagroda im. Agnieszki Sienkiewicz na XXV Międzynarodowej Wystawie Poplenerowej – Kowary’98

Powiązane z

Ewa Rosiek-Buszko - DAY BY DAY

Wystawa autorskich, ręcznie czerpanych unikatowych papierów i ceramiki, zorganizowana w ramach obchodów 40-lecia pracy twórczej Ewy Rosiek-Buszko.