Biografie | Tadeusz Ciemierkiewicz | malarstwo - wernisaż

27 października 2023, godz. 18:00 - 21:00

Galeria BWA SOKÓŁ

Sztuka
Wernisaż / finisaż
Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Tadeusza Ciemierkiewicza BIOGRAFIE, który odbędzie się 27 października 2023 roku o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ.
Tadeusz Ciemierkiewicz - artysta malarz, bard, twórca biżuterii. Urodził się w 1956 roku w Jarosławiu. Wykształcenie artystyczne zdobył na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, obroniwszy dyplom w pracowni prof. Stanisława Kortyki. Wkrótce potem przeprowadził się do Uhrynia, połemkowskiej wsi pod Krynicą, gdzie osiadł na stałe, rezygnując ze zgiełku miasta na rzecz spokoju i natchnienia, płynących z beskidzkiej przyrody. Od tamtego momentu sztuka wypełnia całe jego życie, bez cienia tęsknoty za „bywaniem” na salonach. Z biegiem lat stał się malarzem rozpoznawalnym w świecie sztuki jako unikalny przykład twórcy samotnika, odizolowanego od zewnętrznego świata, za to obficie korzystającego z bogactwa wewnętrznego przeżywania. Konsekwentnie od lat tworzy cykle malarskie Biografie, za pomocą których mówi o „niewyrażalnym” – o stanach i emocjach, umykających dokładnemu zdefiniowaniu, o całym spektrum swojego, jak i uniwersalnie ludzkiego, doświadczania, które na jego obrazach układa się w fantasmagoryczne, przywołujące moc skojarzeń, abstrakcje.

Powiązane z

Tadeusz Ciemierkiewicz | BIOGRAFIE | Malarstwo

BIOGRAFIE Tadeusza Ciemierkiewicza to skrupulatne zapisy stanów i emocji, towarzyszących artyście w codzienności. Są jednocześnie bardzo intymne, jak i rezonujące z uniwersalną wrażliwością.