Warsztaty malarstwa pejzażowego z Anną Tajak

22 lutego 2024, godz. 16:00 - 18:00

Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu

Edukacja
Sztuka
Warsztat
Przy okazji wystawy Anny Tajak, pt. NIECISZA zapraszamy na warsztaty malarstwa, które osobiście poprowadzi artystka. W dzień przed wernisażem, w czwartek 22 lutego 2024 roku, spotykamy się na zajęciach w ramach Art Kafe na parterze Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ. Gorąco polecamy!
Anna Tajak

Urodziła się w 1992 roku w Gorlicach. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Uczęszczała do Pracowni Malarstwa prof. Adama Brinckena i Pracowni Rysunku dr hab. Rafała Borcza. W roku swojej obrony (2018) została finalistką konkursu Fundacji Franciszki Eibisch o „Nagrodę Eibischa”, a w ubiegłorocznej edycji konkursu (2023) zdobyła wyróżnienie honorowe. W 2019 roku otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie na Dyplom Roku, przyznaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Akademii oraz zajęła pierwsze miejsce w konkursie Fundacji Wojciecha Weissa - Mały Zimowy Salon Młodych. W 2023 roku zakwalifikowała się także do finałowej wystawy II Biennale Malarstwa Lubelska Wiosna (Centrum Spotkania Kultur w Lublinie).

Jej prace brały udział w licznych wystawach zbiorowych, a także wystawiane były na indywidualnych pokazach (Galeria Kolekcjoner we współpracy z Małopolskim Ogrodem Sztuki w Krakowie, Teutsch Gallery w Warszawie, Zofia Weiss Galery w Krakowie)

Powiązane z

NIECISZA | Anna Tajak

Wystawa malarstwa i rysunku Anny Tajak.