Różnice pojęcia czasu w sztukach performatywnych – warsztaty z Artim Grabowskim

8 czerwca 2024, godz. 12:00 - 16:00

Galeria BWA SOKÓŁ

Sztuka
Warsztat
Warsztaty dla zamkniętej grupy stanowić będą integralną część Dnia Sztuki Performans w BWA SOKÓŁ, w sobotę 8 czerwca 2024. Poprowadzi je artysta performer, dydaktyk Wydziału Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie - Arti Grabowski.
Uczestnicy warsztatów pracować będą nad wyostrzeniem zmysłu obserwacji, analizą koncepcji akcji, adekwatnym użyciem środków wyrazu i rekwizytów. Warsztaty będą wprowadzeniem do posługiwania się nowoczesnym językiem sztuki, lokującym się na pograniczu performance, teatru, sztuki akcji.

Zaproszenie na warsztaty kierujemy do wszystkich zainteresowanych zjawiskiem performansu, pragnących rozwinąć swoją intuicję w obszarach dla tej sztuki kluczowych – czasu i miejsca. Zajęcia przeznaczone są dla osób od 15 roku życia, a jedyne czego potrzebujecie to chęć poznania i zmierzenia się z „kuchnią” performera. Zapisy poprzez kontakt z koordynatorem lub formularz.

Arti Grabowski - polski artysta interdyscyplinarny: malarz, aktor, performer, reżyser teatralny. Prowadzi Pracownię Performance na Wydziale Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Współpracuje na stałe z poznańskim teatrem Porywacze Ciał, Teatrem Cinema oraz Teatrem KTO w Krakowie. Szeroko zajmuje się działalnością kuratorską i organizacją wydarzeń promujących performans. Pełnił funkcję kuratora artystycznego programu performans Międzynarodowego Festiwalu Teatrów "A Part" w Katowicach, Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Performance "Akcja-Acción”, Dwubiegunowych Międzynarodowych Spotkań́ Performerów w Sopocie oraz Ogólnopolskiego Przeglądu Pracowni Performance Aktomar w Krakowie. Obecnie na deskach Teatru Nowego Proxima w spektaklu „Królowa” wciela się w postać Freddiego Mercurego.