Krzysztof Kuliś „Pomiędzy..." - spotkanie jubileuszowe

12 marca 2021, godz. 18:00 - 20:00

MCK SOKÓŁ, Galeria BWA SOKÓŁ

Sztuka
Wernisaż
Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ oddział Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu serdecznie zaprasza na spotkanie jubileuszowe z okazji 50-lecia pracy artystycznej Krzysztofa Kulisia.
W ramach wydarzenia planujemy wręczenie Panu Krzysztofowi Kulisiowi przyznanej Odznaki Honorowej Województwa Małopolskiego - Krzyża Małopolski oraz wernisaż wystawy „Pomiędzy...”, na której znajdują się prace Artysty.

Podczas wernisażu odbędzie się spotkanie poświęcone twórczości Artysty z zaproszonymi gośćmi: 
  • Bernadettą Stępień – krakowską artystką malarką, prezesem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich,
  • Wacławem Jagielskim – sądeckim artystą malarzem, poetą,
  • Januszem Michalikiem – reżyserem i aktorem Teatru Robotniczego im. B. Barbackiego w Nowym Sączu, poetą, animatorem kultury.
Spotkanie poprowadzi Dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Andrzej Zarych.


Ponieważ spotkanie organizowane jest w reżimie sanitarnym, liczba osób uczestniczących w wydarzeniu jest limitowana przepisami. W związku z tym prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 10 marca pod numerem 18 534 06 63, 18 534 06 79 lub mailowo na adres u.modliborek@mcksokol.pl w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

O twórczości Krzysztofa Kulisia - wykład Barbary Szafran

Powiązane z

Krzysztof Kuliś - Pomiędzy...

Retrospektywna wystawa jubileuszowa zorganizowana z okazji 50-lecia pracy twórczej, znanego sądeckiego artysty malarza, wieloletniego dyrektora Małopolskiego Biura Wystaw Artystycznych w Nowym Sączu, twórcy Międzynarodowego Biennale Pasteli, założyciela Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Na wystawie zostaną zaprezentowane prace artysty wykonane w technice pastelu, akwareli oraz w technice oleju na płótnie.