W STRONĘ SCHULZA. OKNA WYOBRAŹNI
newsletter

W STRONĘ SCHULZA. OKNA WYOBRAŹNI

 

10 sierpnia - 14 października 2018

Wernisaż 10 sierpnia o godz. 18.00


Kiejstut Bereźnicki, Andrzej Dudziński, Piotr Dumała, Edward Dwurnik, Stasys Eidrigevicius, Władysław Hasior, Daniel Horowitz, Ryszard Horowitz, Franciszek Maśluszczak, Adam Myjak, Rafał Olbiński, Krystyna Piotrowska, Wiesław Rosocha, Irena Stankiewicz, Franciszek Starowieyski, Allan Starski, Andrzej Szarek


10 sierpnia zawita do Nowego Sącza kolejna osłona niezwykłego projektu artystycznego „W stronę Schulza”. Obejmuje on prace mistrzów malarstwa, grafiki, fotografii i rzeźby. Pomyślany jest jako hołd złożony jednemu z najbardziej oryginalnych polskich artystów XX wieku Brunonowi Schulzowi.  Idea ta od niemal pierwszej edycji  zyskała duże uznanie krytyków i spotkała się z żywym zainteresowaniem publiczności w kraju i zagranicą. W Polsce Fundacja Republika Marzeń prezentowała ją m.in. w najważniejszych Muzeach Narodowych i Zamku Królewskim w Warszawie. W BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu przygotowana została nowa jej odsłonę, pt. "W stronę Schulza. Okna wyobraźni", w której znalazły się prace tej klasy artystów co Kiejstut Bereźnicki, Edward Dwurnik, Stasys, Władysław Hasior, Franciszek Maśluszczak, Adam Myjak, Franciszek Starowieyski i Andrzej Szarek. Będą polscy nowojorczycy Andrzej Dudziński, Ryszard Horowitz, czy Rafał Olbiński. Będą mistrzowie kina Allan Starski i Piotr Dumała. Muzykę do wystawy skomponował wybitny kompozytor teatralny i filmowy Jerzy Satanowski  a oryginalną oprawę scenograficzną nawiązującą do tytułu Okna wyobraźni - ceniony scenograf teatralny i operowy Wojciech Stefaniak. Wystawa „W stronę Schulza” dofinansowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowana jest w ramach projektu Fundacji Republika Marzeń „Bruno Schulz. artysta nienazwany”.

 

Gościem specjalnym uroczystego wernisażu będzie Artur Barciś znakomity aktor teatralny i filmowy.


W trakcie ekspozycji trwającej do 14 października odbywać się będą spotkania literackie, konkursy i imprezy towarzyszące.

 

Koncepcja wystawy Jan Bończa-Szabłowski

Koncepcja scenografii Wojciech Stefaniak

Koordynacja projektu Bogusław Deptuła

 
 
 
Wyszukiwarka:

 


Galeria BWA SOKÓŁ w ramach projektu "Budowa Małopolskiej Galerii Sztuki NA BURSZTYNOWYM SZLAKU w Nowym Sącz". Projekt współfinansowany z Europejskiego Rozwoju Funduszu Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.