newsletter

TRIKI TECHNIKI


TRIKITECHNIKI2

Podczas każdego warsztatu poznajemy inną dyscyplinę sztuki oraz techniki z nią związane. Spotkanie rozpoczyna się od gry – „Poszukiwany, poszukiwana: TECHNIKA”, na którą składa się pokaz slajdów, w trakcie którego uczestnicy starają się odpowiedzieć, jaką dziedziną sztuki oraz jaką techniką zajmiemy się na warsztatach. Razem z prowadzącym stworzą „portret techniki”, który zawiera wszystkie informacje o niej (czas powstania, cechy charakterystyczne).
W zależności od wybranej, omawianej techniki, uczniowie wykonają ćwiczenie plastyczne, wykorzystując nabytą podczas warsztatu wiedzę, np. zrobią zdjęcia: miękkie - bez obiektywu w technice otworkowej lub przy pomocy powszechnie używanego narzędzia, jakim jest aparat wbudowany w telefon komórkowy wyposażony jest w aplikację Instagram (fotograficzny serwis społecznościowy). Umożliwi on uczestnikom natychmiastową edycję zdjęć. Stworzą również kolaże, asamblaże, namalują obrazy, stworzą przestrzenne kompozycje itp. Na koniec warsztatów zastosujemy zasadę, według której nie oceniamy swoich pomysłów ani zdolności plastycznych, ale różnorodność przedstawień i punktów widzenia. Tym sposobem wspieramy u dzieci i młodzieży umiejętności doceniania różnic i empatię.

 

Prowadzenie: artysta-plastyk. Czas trwania: do 2 godz.

 

Oferta dla dzieci i młodzieży - grupy zorganizowane.

opłata za zajęcia edukacyjne:
6,00 zł/os. – dla grup z Nowego Sącza
1,00 zł/os. - specjalna oferta cenowa dla grup spoza miasta Nowego Sącza

 

Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela: Aleksandra Anzel, tel. 18 534 06 64, a.anzel@mcksokol.pl  

 

 
 
 
Wyszukiwarka:

 


Galeria BWA SOKÓŁ w ramach projektu "Budowa Małopolskiej Galerii Sztuki NA BURSZTYNOWYM SZLAKU w Nowym Sącz". Projekt współfinansowany z Europejskiego Rozwoju Funduszu Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.